Adamsdown |
Grace Ferguson-Thorne |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Adamsdown |
Owen Llewellyn Jones |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Butetown |
Saeed Ebrahim |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Butetown |
Helen Gunter |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Butetown |
Margaret Lewis |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Caerau |
Peter Bradbury |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Caerau |
Elaine Simmons |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Canton |
Jasmin Chowdhury |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Canton |
Stephen Cunnah |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Canton |
Susan Elsmore |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Cathays |
Ali Ahmed |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Cathays |
Norma Mackie |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Cathays |
Sarah Merry |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Cathays |
Chris Weaver |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Cyncoed |
Robert James Hopkins |
Welsh Liberal Democrats / Democratiaid Rhyddfrydol Cymru |
|
Cyncoed |
Bablin Molik |
Welsh Liberal Democrats / Democratiaid Rhyddfrydol Cymru |
|
Cyncoed |
Daniel Edward Waldron |
Welsh Liberal Democrats / Democratiaid Rhyddfrydol Cymru |
|
Ely |
Russell Vivian Goodway |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Ely |
Irene May Humphreys |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Ely |
Maliika Kaaba |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Fairwater |
Saleh Ahmed |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Fairwater |
Claudia Boes |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Fairwater |
Neil McEvoy |
Propel |
|
Gabalfa |
Rhys Taylor |
Welsh Liberal Democrats / Democratiaid Rhyddfrydol Cymru |
|
Gabalfa |
Ashley Kalum Wood |
Welsh Liberal Democrats / Democratiaid Rhyddfrydol Cymru |
|
Grangetown |
Ash Lister |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Grangetown |
Sara Elisabeth Robinson |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Grangetown |
Abdul Sattar |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Grangetown |
Lynda Doreen Thorne |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Heath |
Mike Ash-Edwards |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Heath |
Graham Hinchey |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Heath |
Julie Sangani |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Lisvane and Thornhill |
John Lancaster |
Welsh Conservative Party Candidate / Ymgeisydd Plaid Geidwadol Cymru |
|
Lisvane and Thornhill |
Sian-Elin Melbourne |
Welsh Conservative Party Candidate / Ymgeisydd Plaid Geidwadol Cymru |
|
Lisvane and Thornhill |
Emma Reid-Jones |
Welsh Conservative Party Candidate / Ymgeisydd Plaid Geidwadol Cymru |
|
Llandaff |
Sean Driscoll |
Welsh Conservative Party Candidate / Ymgeisydd Plaid Geidwadol Cymru |
|
Llandaff |
Peter Huw Jenkins |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Llandaff North |
Dilwar Ali |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Llandaff North |
Jennifer Burke-Davies |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Llanishen |
Garry Hunt |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Llanishen |
Bethan Eluned Proctor |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Llanrumney |
Lee Edward Bridgeman |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Llanrumney |
Keith Phillip Jones |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Llanrumney |
Heather Christine Joyce |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Pentwyn |
Joe Carter |
Welsh Liberal Democrats / Democratiaid Rhyddfrydol Cymru |
|
Pentwyn |
Jess Moultrie |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Pentwyn |
Dan Naughton |
Welsh Liberal Democrats / Democratiaid Rhyddfrydol Cymru |
|
Pentyrch and St Fagans |
Catriona Brown-Reckless |
Welsh Conservative Party Candidate / Ymgeisydd Plaid Geidwadol Cymru |
|
Pentyrch and St Fagans |
Andrea Gibson |
Plaid Cymru, Green Party, Common Ground / Plaid Cymru, Plaid Werdd, Tir Cyffredin |
|
Pentyrch and St Fagans |
Rhys Owain Livesy |
Plaid Cymru, Green Party, Common Ground / Plaid Cymru, Plaid Werdd, Tir Cyffredin |
|
Penylan |
Imran Latif |
Welsh Liberal Democrats / Democratiaid Rhyddfrydol Cymru |
|
Penylan |
Rodney Simon Berman |
Welsh Liberal Democrats / Democratiaid Rhyddfrydol Cymru |
|
Penylan |
Jon Shimmin |
Welsh Liberal Democrats / Democratiaid Rhyddfrydol Cymru |
|
Plasnewydd |
Daniel De`Ath |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Plasnewydd |
Sue Lent |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Plasnewydd |
Mary McGarry |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Plasnewydd |
Pete Wong |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Pontprennau and Old St Mellons |
Peter Littlechild |
Welsh Conservative Party Candidate / Ymgeisydd Plaid Geidwadol Cymru |
|
Pontprennau and Old St Mellons |
Joel Williams |
Welsh Conservatives / Ceidwadwyr Cymreig |
|
Radyr and Morganstown |
Calum Tudur James Davies |
Welsh Conservative Party Candidate / Ymgeisydd Plaid Geidwadol Cymru |
|
Radyr and Morganstown |
Helen Margaret Lloyd Jones |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Rhiwbina |
Jayne Louise Cowan |
Welsh Conservative Party Candidate / Ymgeisydd Plaid Geidwadol Cymru |
|
Rhiwbina |
Oliver William Owen |
Welsh Conservative Party Candidate / Ymgeisydd Plaid Geidwadol Cymru |
|
Rhiwbina |
Adrian Robson |
Welsh Conservative Party Candidate / Ymgeisydd Plaid Geidwadol Cymru |
|
Riverside |
Kanaya Singh |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Riverside |
Leonora Hope Thomson |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Riverside |
Caro Wild |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Rumney |
Bob Derbyshire |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Rumney |
Jackie Parry |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Splott |
Jane Henshaw |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Splott |
Ed Stubbs |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Splott |
Huw Thomas |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Trowbridge |
Bernie Bowen-Thomson |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Trowbridge |
Chris Lay |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Trowbridge |
Michael Michael |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Whitchurch and Tongwynlais |
Kate Carr |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Whitchurch and Tongwynlais |
Jamie Green |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Whitchurch and Tongwynlais |
Jackie Jones |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|
Whitchurch and Tongwynlais |
Marc Palmer |
Welsh Labour / Llafur Cymru |
|